Астатор 10В аптеках Украины

 • Международное название: Montelukast
 • Фарм. группа: Другие средства для системного применения при обструкти...
 • ATС-код: R03DC03
 • Условие продажи: по рецепту

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

 

АСТАТОР 10

 

 

Cклад:

 

діюча речовина: montelukast;

1 таблетка містить монтелукасту натрію еквівалентно монтелукасту 10 мг;

допоміжні речовини: маніт (Е 421), целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, аспартам (Е 951), ароматизатор вишневий, заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид жовтий (Е 172), магнію стеарат.

 

Лікарська форма. Таблетки.

 

Основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки світло-коричневого кольору (допускаються вкраплення  оранжевого кольору) з лінією розлому з обох боків таблетки.

 

Фармакотерапевтична група.

 

Засоби для системного застосування при обструктивних захворюваннях дихальних шляхів. Блокатори лейкотрієнових рецепторів. Код АТХ R03D C03.

 

Фармакологічні властивості

 

Фармакодинаміка.

Цистеїніл-лейкотрієни (LTC4, LTD4, LTE4) є потужними ейкозаноїдами запалення, що виділяються різними клітинами, у тому числі опасистими клітинами та еозинофілами. Ці важливі проастматичні медіатори зв’язуються з цистеїніл-лейкотрієновими рецепторами (CysLT), присутніми в дихальних шляхах людини (включаючи міоцити гладкої мускулатури та макрофаги), та іншими клітинами прозапалення (включаючи еозинофіли та деякі мієлоїдні стовбурові клітини). CysLT мають відношення до патофізіології астми та алергічного риніту. При астмі лейкотрієнопосередковані ефекти включають бронхоспазм, виділення мокротиння, проникність судин і збільшення кількості еозинофілів. При алергічному риніті після експозиції з алергеном CysLT вивільняється з носової слизової оболонки під час обох фаз (ранньої та пізньої) та проявляється симптомами алергічного риніту. При інтраназальній пробі з CysLT було продемонстровано збільшення резистентності повітроносних носових шляхів та симптомів назальної обструкції.

Монтелукаст є активною сполукою, яка з високою вибірковістю і хімічною спорідненістю зв'язується з CysLT1-рецепторами. Монтелукаст спричиняє значне блокування цистеїніл-лейкотрієнових рецепторів дихальних шляхів, що було підтверджено його здатністю інгібувати бронхоконстрикцію в астматичних пацієнтів, спричинену вдиханням LTD4. Навіть низька доза 5 мг спричиняє значну блокаду  стимульованої LTD4 бронхоконстрикції. Монтелукаст спричиняє бронходилатацію протягом 2 годин після перорального застосування; цей ефект був адитивним до бронходилатації, спричиненої ?-агоністами.

Лікування монтелукастом пригнічує бронхоспазм як на ранній, так і на пізній стадії, знижуючи реакцію на антигени. Монтелукаст порівняно з плацебо зменшує число еозинофілів периферичної крові у дорослих пацієнтів та дітей. У ході досліджень показано, що прийом монтелукасту значно зменшував число еозинофілів у дихальних шляхах (за вимірами мокротиння).

Фармакокінетика

Абсорбція

Після прийому монтелукаст швидко і практично повністю всмоктується. У дорослих при прийомі натще таблеток у дозі 10 мг максимальна концентрація (Cmax) у плазмі крові досягається через 3 години (Тmax). Середня біодоступність становить 64 %. Прийом звичайної їжі не впливає на Cmax у плазмі крові і біодоступність таблеток. Безпека і ефективність були продемонстровані в ході досліджень у групах, де таблетки 10 мг приймалися незалежно від вживання їжі.

Розподіл

Понад 99 % монтелукасту зв'язується з білками плазми крові. Об’єм розподілу монтелукасту в стаціонарній фазі в середньому становить від 8 до 11 л. При дослідженні позначеного радіоізотопом монтелукасту проходження через гематоенцефалічний бар'єр було мінімальним. У всіх інших тканинах концентрації позначеного радіоізотопом препарату через 24 години після прийому дози також виявилися мінімальними.

Метаболізм

Монтелукаст активно метаболізується. У ході досліджень із застосуванням терапевтичних доз концентрації метаболітів монтелукасту у стаціонарному стані плазми крові в дорослих і пацієнтів дитячого віку не визначаються.

Під час досліджень in vitro з використанням мікросом печінки людини доведено, що цитохроми Р450 3А4, 2А 6 і 2С9 беруть участь у метаболізмі монтелукасту. На підставі результатів подальших досліджень мікросом печінки людини in vitro показано, що в терапевтичних концентраціях монтелукаст не пригнічує цитохроми Р450 3А4, 2С9, 1А2, 2А6, 2С19 і 2D6. Участь метаболітів у терапевтичній дії монтелукасту є мінімальною.

Виведення

Кліренс монтелукасту з плазми крові здорових дорослих добровольців у середньому становить 45 мл/хв. Після пероральної дози міченого ізотопом монтелукасту 86 % виводиться з калом протягом 5 днів і менш ніж  0,2 % – із сечею. У сукупності з біодоступністю монтелукасту при пероральному призначенні цей факт вказує, що його метаболіти майже повністю виводяться з жовчю.

Фармакокінетика в різних груп пацієнтів

Для пацієнтів літнього віку, а також пацієнтів з печінковою недостатністю легкого і середнього ступеня тяжкості корекція дози не потрібна. Дослідження для пацієнтів з нирковою недостатністю не проводилися. Оскільки монтелукаст і його метаболіти виводяться з жовчю, корекція дози для пацієнтів з нирковою недостатністю не вважається необхідною. Даних про характер фармакокінетики монтелукасту у пацієнтів з тяжкою печінковою недостатністю (більше 9 балів за шкалою Чайлд-П'ю) немає.

При прийомі великих доз монтелукасту (що в 20 та 60 разів перевищували дозу, рекомендовану для дорослих) спостерігалося зниження концентрації теофіліну в плазмі. Цей ефект не спостерігається при прийомі рекомендованої дози 10 мг 1 раз на добу.

 

Клінічні характеристики.

 

Показання.

Додаткове лікування бронхіальної астми у пацієнтів з персистуючою астмою від легкого до середнього ступеня, що недостатньо контролюється інгаляційними кортикостероїдними препаратами,   а  також   при   недостатньому   клінічному   контролі  астми   за   допомогою  ?-агоністів короткої дії, що застосовуються за необхідності. Симптоматичне лікування сезонного алергічного риніту у хворих на бронхіальну астму.

Профілактика астми,  домінуючим компонентом якої є бронхоспазм, індукований фізичними навантаженнями.

Полегшення симптомів сезонного та цілорічного алергічного риніту.

 

Протипоказання.

 

Підвищена чутливість до кожного з компонентів препарату.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

 

Астатор 10 можна призначати разом з іншими препаратами для профілактики або тривалого лікування астми і лікування алергічного риніту. При дослідженні взаємодії між лікарськими засобами рекомендована клінічна доза монтелукасту не мала значного клінічного впливу на фармакокінетику таких препаратів: теофілін, преднізон, преднізолон, пероральні контрацептиви (етинілестрадіол/норетиндрон 35/1), терфенадин, дигоксин та варфарин.

У пацієнтів, які одночасно приймали фенобарбітал, площа під кривою «концентрація-час» (AUC) для монтелукасту знижувалася приблизно на 40 %. Оскільки монтелукаст метаболізуєтся СYР 3А4, необхідно бути обережним, особливо щодо дітей, якщо монтелукаст призначають одночасно з індукторами СYР 3 А4, наприклад фенітоїном, фенобарбіталом і рифампіцином.

Дослідження in vitro показали, що монтелукаст є потужним інгібітором CYP 2C8. Проте дані клінічного дослідження взаємодії лікарських засобів, що включають монтелукаст і розиглітазон (препарат, що метаболізується за допомогою CYP 2C8), показали, що монтелукаст не є інгібітором CYP 2C8 in vivo. Таким чином, монтелукаст значно не впливає на метаболізм препаратів, що метаболізуються за допомогою цього ферменту (наприклад паклітакселу, розиглітазону та репаглініду).

 

Особливості застосування.

 

Пацієнтів необхідно попередити, що Астатор 10 не слід застосовувати для зняття гострих астматичних нападів. Рекомендується продовжувати лікування звичайними відповідними препартами для зняття нападів. У випадку гострого нападу слід застосовувати інгаляційні ?-агоністи короткої дії. Пацієнтам необхідно якнайшвидше проконсультуватися з лікарем, якщо їм потрібна більша, ніж зазвичай, кількість інгаляцій ?-агоністами короткої дії. Не слід різко замінювати монтелукастом терапію інгаляційними або пероральними кортикостероїдними препаратами. У поодиноких випадках у пацієнтів, які отримують протиастматичні засоби, в тому числі монтелукаст, може спостерігатися системна еозинофілія, інколи разом з клінічними проявами васкуліту, так званий синдром Чарг-Страуса (гранулематозний алергічний ангіїт), лікування якого проводиться за допомогою системної кортикостероїдної терапії. Такі випадки зазвичай (але не завжди) були пов’язані зі зменшенням або відміною терапії кортикостероїдними препаратами. Імовірність того, що антагоністи лейкотрієнових рецепторів можуть бути пов’язані з появою синдрому Чарг-Страуса, неможливо ані спростувати, ані підтвердити, тому лікарів необхідно попередити про можливість виникнення у пацієнтів еозинофілії, васкулітного висипання, погіршання легеневої симптоматики, ускладнення з боку серцевої системи та/або нейропатії. Пацієнтам, у яких розвивалися вищезгадані симптоми, необхідно пройти повторне обстеження, а схему їхнього лікування слід повторно переглянути.

Астатор 10 містить аспартам, який є джерелом фенілаланіну. Пацієнтам, хворим на фенілкетонурію, необхідно враховувати, що 1 таблетка 4 мг містить фенілаланін у кількості, еквівалентній дозі фенілаланіну 0,674 мг.

 

Загальні рекомендації щодо застосування препарату.

 

Терапевтична дія препарату щодо контролю астматичних параметрів триває протягом дня. Прийом препарату не пов’язаний із вживанням їжі. Пацієнтам слід рекомендувати продовжувати прийом препарату, навіть коли астма є контрольованою, а також під час загострення астматичного статусу. Не слід приймати препарат разом з лікарськими засобами, що також містять монтелукаст.

Препарат можна додавати до існуючого курсу лікування пацієнта.

Інгаляційні кортикостероїди

Астатор 10 можна застосовувати як додаткове лікування пацієнтам, у яких інгаляційні кортикостероїди разом з ?-агоністами короткої дії, що застосовуються у разі необхідності, не забезпечують задовільного клінічного контролю захворювання.

Не слід замінювати інгаляційні кортикостероїди препаратом Астатор 10.

Скорочення супутньої терапії

Лікування бронхолітиками. Астатор 10 можна додавати до схеми лікування пацієнтів, стан яких не контролюється належним чином тільки бронхолітиками. Коли клінічний ефект настане, (як правило, після першої дози), бронхолітичну терапію можна зменшити до вживання за потребою.

Інгаляційні кортикостероїди. Лікування препаратом Астатор 10 забезпечує додаткові клінічні переваги для пацієнтів, які отримують інгаляційні кортикостероїди. Скорочення дози кортикостероїдів можливе за наявності контролю над захворюванням. Дозу слід знижувати поступово під медичним наглядом. Для деяких хворих інгаляційні кортикостероїди можна повністю відмінити. Препаратом Астатор 10 не слід різко заміняти інгаляційні кортикостероїди.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

 

Застосування препарату під час вагітності не вивчалося. Невідомо, чи проникає препарат у грудне молоко. При призначенні препарату жінкам у період вагітності або годування груддю необхідно враховувати співвідношення користь/ризик.

За даними світового маркетингового досвіду, у дітей, матері яких приймали препарат під час вагітності, зрідка спостерігалися вроджені дефекти кінцівок. Більшість цих жінок приймали також і інші препарати від астми. Причинний зв'язок між цими випадками та прийманням препарату не доведений.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

 

Не очікується впливу монтелукасту на здатність керувати автомобілем або іншими механізмами. Проте в поодиноких випадках у окремих пацієнтів може виникати запаморочення або сонливість, тому під час прийому препарату слід утримуватися від керування автомобілем або іншими механізмами.

 

Спосіб застосування та дози.

 

Препарат застосовують дорослим та дітям віком від 15 років. Пацієнтам з астмою та алергічним ринітом (сезонним та цілорічним) необхідно приймати по 1 таблетці 10 мг 1 раз на добу. Для лікування астми чи астми у поєднанні із сезонним алергічним ринітом дорослим та дітям віком від 15 років необхідно приймати 1 таблетку 10 мг 1 раз на добу, ввечері. Для полегшення симптомів алергічного риніту час прийому підбирають індивідуально. Корегування дози для пацієнтів літнього віку, а також для пацієнтів з печінковою недостатністю легкого чи помірного ступеня чи нирковою недостатністю не потрібне. Дані щодо корегування дози для пацієнтів з тяжким ступенем печінкової недостатності відсутні. Даних про характер фармакокінетики монтелукасту у пацієнтів з тяжкою печінковою недостатністю (більше 9 балів за шкалою Чайлд-П'ю) немає, тому рекомендації щодо корегування дози відсутні. Дозування препарату є однаковим для пацієнтів чоловічої та жіночої статі.

 

Діти.

 

Застосовують дітям віком від 15 років. Дітям віком до 15 років слід застосовувати препарат у вигляді жувальних таблеток.

 

Передозування.

 

Жодної спеціальної інформації щодо лікування передозування препаратом немає.

При довготривалих дослідженнях пацієнтів з хронічною астмою монтелукаст призначали в дозах до 200 мг/добу дорослим пацієнтам протягом 22 тижнів, а при короткочасних дослідженнях – до 900 мг/добу протягом приблизно одного тижня, при цьому клінічно значущі побічні реакції були відсутні.

При постмаркетинговому застосуванні та під час клінічних досліджень надходили повідомлення про гостре передозування препарату, у т. ч. прийом препарату дорослими й дітьми в дозах, що перевищують 1000 мг (приблизно 61 мг/кг, дитина у віці 42 місяці). Отримані клінічні і лабораторні дані відповідали профілю безпеки для дорослих пацієнтів і дітей.

У більшості випадків передозування ніяких небажаних явищ не відзначалося. Найчастіше спостерігалися побічні ефекти, що відповідали профілю безпеки препарату та включали біль у животі, сонливість, спрагу, головний біль, блювання та психомоторну гіперактивність.

Невідомо, чи виводиться монтелукаст за допомогою перитонеального діалізу або гемодіалізу.

Лікування: симптоматична терапя.

 

Побічні реакції.

 

Інфекції та інвазії: інфекції верхніх дихальних шляхів.

З боку нервової системи: головний біль.

З боку травного тракту: біль у животі.

Загальні розлади: спрага.

Побічні реакції, зареєстровані у постмаркетинговому періоді

З  боку системи крові: тенденція до посилення кровоточивості.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, у тому числі анафілаксія, еозинофільна інфільтрація печінки.

З боку психіки: порушення сну, в тому числі нічні кошмари, галюцинації, безсоння, дратівливість, гнів, нетерплячість, збудження, включаючи агресивну поведінку або ворожість, тремор, депресії, дезорієнтація,  дуже рідко – суїцидальні наміри та поведінка (суїцидальність).

З  боку нервової  системи: млявість і запаморочення, парестезія/гіпоестезія, напади.

З  боку серцево-судинної системи: відчуття серцебиття.

З  боку травного тракту: діарея, сухість у роті, диспепсія, нудота, блювання.

З боку гепатобіліарної системи: підвищення рівнів трансаміназ сироватки (АЛТ, АСТ), гепатит (холестатичний гепатит, печінковоклітинні порушення, змішаного ураження).

З боку шкіри: ангіоневротичний набряк, гематома, кропив'янка, свербіж, висипання, нодозна вузликова еритема.

З  боку кістково-м'язової системи і сполучної тканини: артралгія, міалгія, включаючи м'язові судоми.

Загальні розлади та місцеві реакції: астенія/втома, відчуття дискомфорту, набряк, гарячка.

У поодиноких випадках під час лікування монтелукастом хворих на астму описано виникнення носової кровотечі, синдрому Чарг-Страуса (СЧС) (див. розділ «Особливості застосування»).

 

Термін придатності. 3 роки.

 

 

Умови зберігання.

 

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

 

Упаковка.

 

По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери у картонній упаковці.

 

Категорія відпуску. За рецептом.

 

 

Виробник.

 

Торрент Фармасьютікалс Лтд.

 

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

 

Індрад Плант, Вілл. Індрад, Талука Каді, Діст. Мехсана Гуджарат 382721, Індія.

 • Астатор 4 Показания: Детям в возрасте от 2 до 5 лет дополнительное лечение бронхиальной астмы у пациентов с ПЕРСИСТИРУЮЩЕЙ астмой легкой и средней степени, что недостаточно контролируется ингаляционными ГКС, а также при недостаточном клиническом контроле астмы с помощью ?-агонистов краткосрочного действия, применяемые при необходимости; как альтернативный способ лечения вместо низких доз ингаляционных кортикостероидов для пациентов с ПЕРСИСТИРУЮЩЕЙ астмой легкой степени, у которых не было в последнее время серьезных приступов астмы, требующих приема внутрь кортикостероидов, а также для тех пациентов, у которых обнаружены непереносимость ингаляционных ГКС; профилактика астмы, доминирующим компонентом которой является бронхоспазм, индуцированный физическими нагрузками; облегчения симптомов сезонного и круглогодичного аллергического ринита.
  Астатор 4 в аптеках
 • Астатор 5 Показания: Детям в возрасте от 6 до 14 лет дополнительное лечение бронхиальной астмы у пациентов с ПЕРСИСТИРУЮЩЕЙ астмой легкой и средней степени, что недостаточно контролируется ингаляционными ГКС, а также при недостаточном клиническом контроле астмы с помощью ?-агонистов краткосрочного действия, применяемые при необходимости; как альтернативный способ лечения вместо низких доз ингаляционных кортикостероидов для пациентов с ПЕРСИСТИРУЮЩЕЙ астмой легкой степени, у которых не было в последнее время серьезных приступов астмы, требующих приема внутрь кортикостероидов, а также для тех пациентов, у которых обнаружены непереносимость ингаляционных ГКС; профилактика астмы, доминирующим компонентом которой является бронхоспазм, индуцированный физическими нагрузками; облегчения симптомов сезонного и круглогодичного аллергического ринита.
  Астатор 5 в аптеках
 • Вансейр Показания: Таблетки жевательные ВансЕйр 4 мг: Профилактика астмы у детей в возрасте от 2 до 5 лет. Сезонные аллергические риниты у детей от 2 до 5 лет. Таблетки жевательные ВансЕйр 5 мг: Профилактика и длительная терапия астмы, включая также предупреждение дневных и ночных симптомов заболевания у детей от 6 до 14 лет, а также лечения астмы у пациентов, чувствительных к ацетил салициловой кислоты, и для предупреждения бронхоконстрикции, вызванной физической нагрузкой . Сезонные аллергические риниты у детей от 6 до 14 лет.
  Вансейр в аптеках
 • Зеспира Показания: Монтелукастом 4 мг. профилактическое лечение бронхиальной астмы у детей в возрасте от 2 до 5 лет. Монтелукастом 5 мг. Дети от 6 до 14 лет и взрослые: лечение бронхиальной астмы у больных с повышенной чувствительностью к ацетил салициловой кислоты, профилактика бронхоспазма, вызванного физической нагрузкой, включая предотвращение возникновения симптомов в дневные и ночные часы.
  Зеспира в аптеках
 • Класт Показания: Дополнительное лечение бронхиальной астмы у пациентов с персистирующей астмой легкой и средней степени, что недостаточно контролируется ингаляционными ГКС, а также при недостаточном клиническом контроле астмы с помощью ?-агонистов короткого действия, применяемые при необходимости. Симптоматическое лечение сезонного аллергического ринита у больных бронхиальной астмой. Профилактика астмы, доминирующим компонентом которой является бронхоспазм, индуцированный физическими нагрузками. Облегчение симптомов сезонного и круглогодичного аллергического ринита.
  Класт в аптеках
 • М-каст Показания: Детям в возрасте от 2 до 5 лет дополнительное лечение бронхиальной астмы у пациентов с персистирующей астмой легкой и средней степени, что недостаточно контролируется ингаляционными ГКС, а также при недостаточном клиническом контроле астмы с помощью ?-агонистов краткосрочного действия, применяемые при необходимости; как способ лечения, альтернативный низким дозам ингаляционных кортикостероидов, для пациентов с персистирующей астмой легкой степени, у которых не было недавно серьезных приступов астмы, требующих приема внутрь кортикостероидов, а также для тех пациентов, у которых обнаружены непереносимость ингаляционных ГКС; профилактика астмы у детей, у которых доминирующим компонентом является бронхоспазм, индуцированный физическими нагрузками; облегчения симптомов сезонного и круглогодичного аллергического ринита.
  М-каст в аптеках
 • Морал Показания: Как дополнительное лечение при бронхиальной астме у пациентов с персистирующей астмой легкой и средней степени, которая недостаточно контролируется ингаляционными кортикостероидами, а также при недостаточном клиническом контроле астмы с помощью агонистов ?-адренорецепторов короткого действия, которые применяют при необходимости. У пациентов с астмой, принимающих Морал 10, этот препарат также облегчает симптомы сезонного аллергического ринита. Профилактика астмы, доминирующим компонентом которой является бронхоспазм, индуцированный физической нагрузкой. Облегчение симптомов сезонного и круглогодичного аллергического ринита.
  Морал в аптеках
 • Алергинол плюс Показания: Для уменьшения симптомов, связанных с сезонным и круглогодичным аллергическим ринитом, а также ринитом у больных бронхиальной астмой.
  Алергинол плюс в аптеках
 • Сингуляр Таблетки, покрытые оболочкой Взрослым и детям >15 лет: как дополнительное лечение БА у пациентов с персистирующей астмой легкой и средней тяжести, которая недостаточно контролируется ингаляционными ГКС, а также при недостаточном клиническом контроле астмы с помощью агонистов ?-адренорецепторов короткого действия, которые применяют при необходимости. Симптоматическое лечение сезонного аллергического ринита у больных БА. Профилактически перед физическими нагрузками для предотвращения астматического приступа. Таблетки жевательные Детям в возрасте 2–15 лет: дополнительное лечение БА у пациентов с персистирующей астмой легкой и средней тяжести, которая недостаточно контролируется ингаляционными ГКС, а также при недостаточном клиническом контроле БА с помощью агонистов адренорецепторов короткого действия, которые применяют при необходимости;…
  Сингуляр в аптеках
 • Синглон Для лечения бронхиальной астмы как дополнительная терапия у пациентов с персистирующей астмой легкой и средней степени тяжести, которая неадекватно контролируется, как средством первой помощи, ингаляционными кортикостероидами и короткодействующими ?-адренорецепторов, для облегчения симптомов сезонного аллергического ринита у пациентов с бронхиальной астмой и сопутствующим сезонным аллергическим ринитом. Для профилактики бронхоспазма, вызванного физической нагрузкой.
  Синглон в аптеках
 • Милукант Показания: Детям от 2 до 5 лет: Вспомогательная терапия бронхиальной астмы у пациентов с персистирующей астмой легкой и средней степени в случаях, когда ингаляционные кортикостероиды и необходимые ?-агонисты короткого действия не обеспечивают необходимого клинического контроля. Альтернатива низко дозированной ингаляционным кортикостероидам в случаях, когда пациент с персистирующей астмой легкой степени не имел последнее время серьезных приступов астмы, которые требуют перорального применения кортикостероидов, или если пациент не подвергается действию ингаляционных кортикостероидов или выявлены их непереносимость. Профилактически перед физической нагрузкой для предотвращения астматического приступа.
  Милукант в аптеках
 • Лукаст Показания: Профилактика и длительное лечение бронхиальной астмы, включая предотвращение дневных и ночных симптомов заболеваний, лечение бронхиальной астмы у пациентов с повышенной чувствительностью к ацетил салициловой кислоты, предупреждение бронхоспазма, вызванного физической нагрузкой; снятия симптомов сезонного аллергического ринита.
  Лукаст в аптеках