РинзакоффВ аптеках Украины

  • Международное название: Comb drug
  • Фарм. группа: Отхаркивающие средства, за исключением комбинированных...
  • ATС-код: R05CA50
  • Условие продажи: по рецепту

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

РИНЗАКОФФ

(RINZAKOFF)

Склад:

діючі речовини: сальбутамолу сульфат, бромгексину гідро хлорид, гвайфенезин, ментол (левоментол);

5 мл сиропу містять сальбутамолу сульфату 1,205 мг, еквівалентно сальбутамолу 1 мг; бромгексину гідро хлориду 2 мг; гвайфенезину 50 мг; ментолу (левоментолу) 0,5 мг;

допомiжнi речовини: натрію метилпарагідроксибензоат (E 219); натрію пропіл парагідроксибензоат (E 217); сахароза; пропіленгліколь; сахарин натрію; кислота сорбінова; гліцерин; кислота лимонна, моногідрат; сорбіту розчин, що не кристалізується (Е 420); барвник Жовтий захід FCF (Е 110); вода очищена.

Лікарська форма. Сироп.

Фармакотерапевтична група.

Експекторанти у комбінації з препаратами інших груп. Код АТС R05С А 50**.

Клінічні характеристики.

Показання.

Захворювання дихальних шляхів, що супроводжуються утворенням в’язкого секрету, що важко відділяється при:

– хронічному бронхіті;

– бронхіальній астмі;

– емфіземі легенів.

Протипоказання.

– Підвищена чутливість до компонентів препарату;

– тяжка печінкова недостатність;

– тяжка ниркова недостатність;

– тяжка серцева недостатність;

– не коригована артеріальна гіпертензія;

– аортальний стеноз;

– міокардит;

– вади серця;

– тахіаритмія;

– глаукома;

– декомпенсовані ендокринні порушення (тиреотоксикоз);

– виразкова хвороба шлунка та дванадцяти палої кишки (у тому числі в анамнезі);

– шлункова кровотеча (у тому числі в анамнезі);

– вагітність, період годування груддю;

– дитячий вік до 6 років.

Спосіб застосування та дози.

Діти віком від 6 до 12 років – по 1 чайній ложці (5 мл) 3 рази на добу.

Діти віком від 12 років та дорослі – по 2 чайні ложки (10 мл) 3 рази на добу.

Тривалість лікування визначається індивідуально лікарем.

Побічні реакції.

З боку травної системи: нудота, блювання; при тривалому прийомі – діарея, яка проходить після відміни препарату; дуже рідко – загострення виразкової хвороби шлунка, підвищення активності печінкових трансаміназ.

З боку серцево-судинної системи: відчуття серцебиття, тахікардія, аритмія; рідко –артеріальна гіпотензія, минуща периферійна вазо дилатація; дуже рідко – колапс.

З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, підвищена нервова збудливість, порушення сну, сонливість, тремор; дуже рідко – судоми.

Алергічні реакції: рідко – шкірний висип, риніт, подразнення горла; дуже рідко – парадоксальний бронхоспазм, ангіо невротичний набряк.

Інші: гіпокаліємія, забарвлення сечі в рожевий колір.

Передозування.

Симптоми: тахікардія, аритмія, порушення сну, біль у ділянці грудей, тремор рук та всього тіла.

При передозуванні потрібно відмінити препарат. Лікування симптоматичне (промивання шлунка, призначення активованого вугілля).

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Ринзакофф протипоказаний для застосування у жінок в період вагітності. На період лікування препаратом слід припинити годування груддю (препарат проникає у грудне молоко).

Діти.

Не застосовують дітям віком до 6 років.

Особливості застосування.

При лікуванні необхідно приймати достатню кількість рідини, що підвищує відхаркувальну дію складової препарату – бромгексину.

Не рекомендується запивати препарат лужними напоями.

Рекомендується контроль за рівнем калію в плазмі крові, особливо у разі тяжкої бронхіальної астми.

Вірогідне збільшення частоти серцевих скорочень та артеріального тиску при прийомі препарату може зумовити необхідність корекції дози гіпотензивних та антиангінальних препаратів.

Слід з обережністю застосовувати препарат хворим на ішемічну хворобу серця, гострий інфаркт міокарда, гіпертрофічну обструктивну кардіоміопатію, артеріальну гіпертензію, схильність до подовження інтервалу QT, гіпертиреоз, феохромоцитому та цукровий діабет. Також з обережністю застосовують препарат при бронхіальній астмі тяжкого перебігу, гіпоксії будь-якого ґенезу, спільно з іншими проти астматичними препаратами у зв’язку з можливим розвитком гіпокаліємії. В таких випадках контроль рівня калію та його корекція є обов’язковими.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.

Слід утримуватися від керування автомобілем або роботи з потенційно небезпечними механізмами під час прийому препарату Ринзакофф.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Одночасне застосування препарату Ринзакофф з блокаторами ?-адренорецепторів (наприклад, пропанололом) зменшує активність сальбутамолу, що входить до складу препарату.

Не рекомендується поєднувати Ринзакофф з інгібіторами МАО та трициклічними антидепресантами, мапротиліном, метил допою та ерготаміном, оскільки таке поєднання може призвести до раптового зниження артеріального тиску.

Сумісно з препаратом Ринзакофф не можна застосовувати загальні анестетики, а також левадопу. Це може призвести до тяжких шлуночкових аритмій.

Одночасний прийом препарату Ринзакофф із селективними ?2-адреноміме тиками, теофіліном та іншими ксантинами підвищує ризик появи гіпокаліємії та може призвести до розвитку тахіаритмій.

Діуретики та глюкокортикостероїди посилюють гіпокаліємічний ефект сальбутамолу.

У разі одночасного застосування препарату Ринзакофф та серцевих глікозидів підвищується ризик аритмії. Сальбутамол, складова препарату, зменшує концентрацію дигоксину в плазмі крові.

Одночасне призначення з антихолінергічними засобами (у тому числі інгаляційними) може призвести до підвищення внутрішньо очного тиску.

Одночасне призначення з препаратами, що містять кодеїн, та іншими протикашльовими засобами утруднює від ходження розрідженого мокротиння.

Інші симпатоміметики посилюють ефект сальбутамолу.

При застосуванні у поєднанні з препаратами літію зменшується вазопресорна реакція.

Бромгексин, що входить до складу препарату, сприяє проникненню антибіотиків та сульфаніламідних лікарських засобів у тканину легень.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Ринзакофф – комбінований препарат, що чинить бронхолітичну, відхаркувальну і муколітичну дію.

Фармакологічна дія препарату зумовлена компонентами, що входять до його складу.

Сальбутамол – бронхолітичний засіб, стимулює ?2-адренорецептори бронхів. Спричиняючи розширення бронхів, попереджує або купірує бронхоспазм (бронходилатуючий ефект). Практично не діє на ?1-адренорецептори серця. Попереджує виділення медіаторів алергії та запалення з опасистих клітин. Поліпшує мукоциліарний кліренс.

Бронходилатуючий ефект досягається шляхом стимуляції ?2-адренорецепторів та внутрішньоклітинною акумуляцією цАМФ.

Бромгексин чинить муколітичну дію. Муколітичний ефект пов’язаний з де полімеризацією та розрідженням мукопротеїнових та мукополісахаридних волокон секрету. Значну роль у механізмі дії бромгексину відіграє його здатність стимулювати утворення сурфактанту – поверхнево-активної речовини ліпідо-білково-мукополісахаридної природи, що синтезується в клітинах альвеол, біосинтез сурфактанту порушується при різних бронхолегеневих захворюваннях. Останнє призводить до порушення стабільності альвеолярних клітин, ослаблення їхньої реакції на несприятливі впливи. Препарат також чинить незначну протикашльову дію.

Гвайфенезин – відхаркувальний засіб, стимулює секреторні клітини слизової оболонки бронхів, що продукують нейтральні полісахариди, де полімеризує кислі муко- полісахариди, зменшує в’язкість і збільшує об’єм мокротиння, активує циліарний апарат бронхів, полегшує виведення мокротиння і сприяє переходу непродуктивного кашлю в продуктивний.

Ментол подразнює нервові закінчення і тим самим чинить відволікаючу, помірну спазмолітичну та антисептичну дію. М’яко стимулює секрецію бронхіальних залоз, чинить заспокійливу дію і зменшує подразнення слизової оболонки дихальних шляхів.

При гострому нападі астми і загостреннях хронічних обструктивних пуль монологічних захворювань, при яких має місце звуження просвіту бронхів та затруднене від ходження мокротиння, фіксована комбінація сальбутамолу, бромгексину, гвайфенезину та ментолу розширює бронхи та полегшує від ходження мокротиння з дихальних шляхів.

Фармакокінетика. Фармакокінетичні дослідження препарату не проводилися.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: сиропоподібна рідина оранжевого кольору.

Термін придатності. 2 роки.

Термін придатності після відкриття флакона відповідає терміну придатності, зазначеному на упаковці.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 30 °С в оригінальній упаковці.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Після кожного використання необхідно щільно закривати флакон кришкою і зберігати відповідно умовам зберігання, зазначеним на упаковці.

Упаковка.

100 мл у флаконі з поліетилену. По 1 флакону у коробці з картону.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

«Юнік Фармасьютикал Лабораторіз» (відділення фірми “Дж. Б. Кемікалз енд Фармасьютикалз Лтд.”).

Місцезнаходження.

Ворлі, Мумбаї 400 030, Індія.