РиноспрейВ аптеках Украины

  • Международное название: Tramazoline
  • Фарм. группа: Противоотечные и другие препараты для местного применен...
  • ATС-код: R01AA09
  • Условие продажи: Нет в продаже

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ріноспрей плюс

(rhinospray PLUS)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: tramazoline;2-(5,6,7,8-тетрагідро-1-нафтиламіно)-2-імідазоліну гідро хлорид;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, жовтуватий розчин із запахом евкаліпта;

cклад: 1 мл розчину містить трамазоліну гідро хлориду моногідрату 1,265 мг, що відповідає 1,18 мг трамазоліну гідро хлориду;

допоміжні речовини: кислоти лимонної моногідрат, натрію гідроксид, бензалконію хлорид, гідроксипропілм етилцелюлоза, повідон, гліцерин 85%, магнію сульфату гептагідрат, магнію хлориду гексагідрат, кальцію хлориду дигідрат, натрію гідро карбонат, натрію хлорид, евкаліптол, ментол, камфора, вода очищена.

Форма випуску. Спрей назальний дозований.

Фармакотерапевтична група. Противонабрякові та інші засоби для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Симпатоміметики, прості препарати. Код АТС R01A A09.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Діюча речовина РІНОСПРЕЮ ПЛЮС, трамазоліну гідро хлорид, є альфа-симпатоміметиком, що маєвазоконстриктор ну дію та відразу зменшує набряклість слизової носа. Це приводить до тривалого поліпшення носового дихання. Після інтраназальногозастосування РІНОСПРЕЮ ПЛЮС вазоконстрикція настає протягом 5 хвилин і триває 8– 10 годин.

Фармакокінетика. Фармакокінетичні дослідження у людини не проводилися. Фармакокінетика трамазоліну досліджена у щурів, кроликів іприматів. Виявлено, що після інтраназального застосування абсорбується 50 – 80% дози.

Трамазолін та його метаболіти розподіляються по всіх внутрішніх органах, найвища концентрація постійно виявляється у печінці.

Елімінація є звичайно ренальною з періодом напів виведення 5 – 7 годин.

Після місцевого застосування у сечі виявлені триосновних метаболіти, які є кон’югатами трамазоліну гідро хлориду.

Показання для застосування. Для усунення набряклості слизової носа, що пов? язана із інфекційно-запальними захворюваннями. Для полегшення від ходження секрету при синуситі або отиті (оклюзія євстахієвоїтруби). Спосіб застосування та дози. Дорослі та діти старше 6 років: упорскувати у кожну ніздрю, до 4 разів на добу у разі необхідності.

Застосування не повинно тривати більше 5–7 днів.

ІНСТРУКЦІЯ щодо використання.

Перед кожним застосуванням слід дотримуватися нижченаведених рекомендацій.

Зняти запобіжний ковпачок.

Перед першим використанням дозуючого пристрою декілька разів натиснути на нього до появи струменя аерозолю.

При подальшому використанні дозуючий пристрій функціонує відразу.

Ретельно прочистити ніс перед застосуванням РІНОСПРЕЮ ПЛЮС.

Вставити наконечник у ніздрю та один раз натиснути дозуючий пристрій, зробивши при цьому глибокий вдих через ніс. Потім повторити процедуру, вставляючи наконечник у другу ніздрю.

Після використання закрити балончик запобіжним ковпачком.

Після використання рекомендується прочищати наконечник.

Побічна дія. В окремих випадках, після зниження дії препарату, можлива значна набряклість слизової носа (реактивна гіперемія). У чутливих пацієнтів РІНОСПРЕй ПЛЮС може спричинити минуще незначне відчуття печіння уносі.

Є окремі повідомлення про сильні виділення з носа, нудоту, запаморочення, головний біль і порушення смакових відчуттів.

Можуть виникати прискорене серцебиття, зміна серцевого ритму або підвищення кров? яного тиску.

Протипоказання. РІНОСПРЕй ПЛЮС не слід застосовувати при сухому риніті та пацієнтам із встановленою гіперчутливістю до трамазоліну гідро хлориду або бензалконію хлориду, або до інших компонентів препарату.

РІНОСПРЕй ПЛЮС не рекомендується застосовувати для лікування дітей до 6років, під час годування груддю.

Передозування. Повідомлення щодо інтоксикації улюдини відсутні. За аналогією з іншими альфа-симпатоміме тиками очікуються такі прояви, як втома, безсоння, запаморочення та нудота. Підвищення кров'яноготиску і тахікардія, особливо у дітей; можуть спостерігатися підвищення температури, шок і рефлекторна брадикардія.

Терапія. Спершу рекомендується промивання та очищення носа. Може виникнути потреба у симптоматичному лікуванні.

Особливості застосування

Вагітність і лактація. Тривалий досвід не виявив патологічного впливу препарату на перебіг вагітності. Безпека прийому під час лактації не встановлена. В періоди вагітності та лактації ріноспрей ПЛЮС слід застосовувати тільки у випадку, коли користь переважає ризик.

РІНОСПРЕй ПЛЮС слід з обережністю призначати хворим на артеріальну гіпертензію та застосовувати під медичним наглядом – хворим на закрито кутовуглаукому.

Якщо після застосування РІНОСПРЕЮ ПЛЮС протягом 7 днів симптоми не зникають, необхідно розглянути питання про доцільність продовження лікування цим препаратом.

Тривале застосування може призвести до хронічного запалення та атрофії назальної слизової мембрани.

Слід уникати потрапляння РІНОСПРЕЮ ПЛЮС в очі! Якщо це сталося, треба промити очі великою кількістю води.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування антидепресантів (інгібіторів МАО або трициклічних антидепресантів) може спричинити підвищення кров? яного тиску.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі (не вище 25? С) у безпечному місці, недоступному для дітей.

Термін придатності – 5 років.