Подорожника настойкаВ аптеках Украины

  • Международное название: Plantago
  • Фарм. группа: Отхаркивающие средства, за исключением комбинированных...
  • ATС-код: R05CA17
  • Условие продажи: Нет в продаже

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ПОДОРОЖНИКА НАСТОЙКА

(Tinctura Plantaginis)

Загальна характеристика:

Міжнародна назва: Plantago major;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина бурого кольору з жовтуватим або зеленуватим відтінком, своєрідного запаху. Допускається випадання осаду протягом зберігання;

склад: настойка листя подорожника великого у спирті етиловому 70% (1:10).

Форма випуску. Настойка.

Фармакотерапевтична група. Препарати, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби. Код АТС R05С А 17.

Фармакологічні властивості. У листі подорожника великого (Plantago major L.) містяться флавоноїди, глікозиди, вітамін К, аскорбінова кислота, пектини, дубильні та гіркі речовини, алкалоїди, полісахариди, слизи, каротини.

Препарати подорожника підвищують секреторну функцію залоз шлунково-кишкового тракту, мають відхаркувальну, ранозагою вальну, кровоспинну, бактеріостатичну та протизапальну дію.

Показання для застосування. Настойку подорожника застосовують внутрішньо при захворюваннях дихальних шляхів (гострі та хронічні бронхіти, трахеобронхіти, бронхопневмонії, бронхоектатична хвороба) та шлунково-кишкового тракту (гастрити з секреторною недостатністю, хронічні коліти), а також зовнішньо – для прискорення загоювання ран, опіків та інших інфікованих ушкоджень шкіри.

Спосіб застосування та дози. Для внутрішнього застосування настойку подорожника призначають 3 рази на день за 15-20 хвилин до їжі. Дорослим рекомендують вживати по 30 – 50 крапель (1/2 – 1 чайна ложка), дітям віком понад 12 років і підліткам – з розрахунку 2 краплі настойки на 1 рік життя.

При зовнішньому застосуванні настойкою змочують марлеві серветки, які накладають на ушкоджені ділянки шкіри.

Тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.

Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток алергічних реакцій (висипи, свербіж, гіперемія та набрякання шкіри).

Протипоказання. Настойка подорожника протипоказана при підвищеній шлунковій секреції (гіперацидні стани різного походження, пептична виразкадванадцяти палої кишки), при рефлюкс-езофагіті та індивідуальній непереносимості біологічно активних речовин, що містяться в лікарській рослинній сировині.

Оскільки до складу препарату входить етиловий спирт, настойку не рекомендують вживати дітям до 12 років і жінкам у період вагітності та годування груддю.

Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату не надходило.

Особливості застосування.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та працювати з потенційно небезпечними механічними пристроями.

У період лікування настойкою подорожника (при внутрішньому застосуванні) пацієнту слід утримуватися від керування транспортними засобами та від виконання іншої роботи, яка потребує підвищеної уваги, швидких психічних ірухових реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату з іншими лікарськими засобами не відома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці, захищеному від світла, прохолодному (8 0С - 15 0С) місці.

Термін придатності - 2 роки. Не можна застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.