ПараленВ аптеках Украины

  • Международное название: Comb drug
  • Фарм. группа: Отхаркивающие средства, за исключением комбинированных...
  • ATС-код: R05CP51
  • Условие продажи: без рецепта

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату ПАРАЛЕН ТИМ’ЯН-ПРИМУЛА Склад. Діючі речовини: 100 г еліксиру містять: екстракту трави чебрецю рідкого (1:2-2,5) – 5 г (розчинник для екстрагування: розчину амонію 10% (m/m) – 1; гліцеролу 85% – 20; етанолу 90% (V/V) – 70; води – 109); екстракту кореня первоцвіту (примули) рідкого (1:2-2,5) – 2,5 г (розчинник для екстрагування: етанол 70% (m/m); допоміжні речовини: натрію бензоат, суміш сахарози та інвертованого сиропу, вода очищена. Лікарська форма. Еліксир. Прозорий, червонувато-коричневий розчин. Назва і місцезнаходження виробника. Eй. Наттерманн енд Сайі ГмбХ, Німеччина /A. Nattermann & Cie GmbH, Germany, Nattermannalle 1, D-50829 Сologne, Germany.

Власник торгової ліцензії. ТОВ «Санофі-Авентіс Україна» / Sanofi-Aventis Ukraine LLC.

Фармакотерапевтична група. Відхаркувальний засіб. Код АТС R05C P51 Наукові дослідження підтверджують ефективність та безпечність рідкого екстракту чебрецю та рідкого екстракту кореня примули. Результати тестів in vitro та експериментів на тваринах з застосуванням трави та ефірної олії чебрецю (або тимолу, основного компонента чебрецю) свідчать про наявність легкого відхаркувального та спазмолітичного впливу. Була підтверджена також антимікробна активність in vitro проти широкого спектра грам позитивних і грам-негативних бактерій, дріжджів та грибків. Відхаркувальна дія, як вважають, зумовлена посиленням миготливої активності епітелію бронхів за рахунок рефлекторної стимуляції Nervus vagus у слизовій оболонці шлунка, а також прямої стимуляції серозних залозистих клітин після резорбції легеневого секрету. Препарати з кореня примули мають відхаркувальний вплив, в основному за рахунок місцевого подразнення слизової оболонки шлунка. Сапоніни з кореня примули, які не абсорбуються, подразнюють слизову оболонку шлунка, таким чином рефлекторно посилюючи секрецію бронхіального слизу. В той же час зменшується його в’язкість. Показання для застосування. Симптоматичне лікування симптомів гострого бронхіту та при катарах дихальних шляхів, які супроводжуються виділенням густого слизу. Протипоказання. Підвищена чутливість до примули, чебрецю або до інших рослин з родини губоцвітих (Lamiaceae) чи до будь-якого іншого компонента препарату, спадкова непереносимість фруктози, порушення засвоєння глюкози-галактози чи недостатність сахарази-ізомальтази. Особливі застереження. Інформація для пацієнта. Необхідно негайно звернутися до лікаря, якщо такі симптоми, як задишка, температура тіла вище 39 °C або виділення мокротиння із вмістом гною чи крові зберігаються більше тижня. Інформація для хворих на діабет. У 5 мл еліксиру (приблизно 1 чайна ложка) міститься 0,38 ХО (хлібних одиниць). Калорійність: 77 кДж = приблизно 18 ккал на 5 мл. Препарат Парален тим’ян-примула, еліксир, містить 5,4 об. % спирту етилового.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

При застосуванні чебрецю як лікарського засобу та як продукту харчування не було повідомлень про випадки, які б свідчили про наявність ризику під час вагітності та годування груддю. Однак результати сучасних клінічних досліджень застосування кореня примули та чебрецю в період вагітності та годування груддю відсутні. Тому Парален тим’ян-примула, еліксир, слід застосовувати в цей період тільки після консультації та під наглядом лікаря! Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. Швидкість реакції при керуванні авто транспортом або іншими механізмами при застосуванні не змінюється, але слід врахувати, що препарат містить етанол 90%. Діти. Застосовують дітям віком від 1 року.

Спосіб застосування та дози.

Препарат містить етанол! Дітям до 6 років потрібно розводити препарат в 50 мл води. Вік та/або маса тіла Разова доза Сумарна добова доза Діти 1-4 років (приблизно 8-16 кг) Діти старше 5 років та дорослі 2,5 мл 6 разів на добу 7,5 мл 4 рази на добу 15 мл 30 мл Приймати протягом дня через однакові проміжки часу. Тривалість лікування залежить від тяжкості та перебігу захворювання. Можна постукати по дну пляшки, щоб полегшити наливання вмісту. Парален тим’ян-примула, еліксир, містить компоненти природного походження; іноді можливе випадіння осаду чи утворення пластівців, що не впливає на ефективність препарату. Передозування. Інформація для пацієнта. Якщо Ви прийняли Парален тим’ян-примула, еліксир, більше, ніж слід, вказані побічні ефекти можуть бути більш вираженими. У такому випадку порадьтеся зі своїм лікарем щодо подальшого застосування препарату. Якщо Ви прийняли недостатню кількість препарату Парален тим’ян-примула , еліксир, або забули його прийняти, прийміть наступну дозу якомога швидше, потім продовжуйте лікування, як призначено. Але якщо Ви забули прийняти Парален тим’ян-примула, еліксир, протягом цілого дня, не приймайте пропущеної дози, а продовжуйте лікування наступного дня, як звичайно. Побічні ефекти. Побічні ефекти оцінювали за такою частотою виникнення: Дуже часто (> 1/10) Часто (від > 1/100 до < 1/10) Нечасто (від > 1/1 000 до < 1/100) Рідко (від > 1/10 000 до < 1/1 000) Дуже рідко (< 1/10 000) Невідомо (частота виникнення не може бути визначена на основі наявних даних). У дуже рідкісних випадках можуть розвиватися реакції підвищеної чутливості, такі як висипання, кропив’янка чи набряк Квінке із задишкою. Дуже рідко також можливі шлунково-кишкові розлади, зокрема спазми, нудота, блювання та діарея. Інформація для пацієнта. Якщо у Вас виникає якийсь із цих побічних ефектів, особливо набрякання обличчя, ротової порожнини та/або глотки, припиніть приймання лікарського засобу і негайно повідомте про це своєму лікарю, який зможе оцінити тяжкість Вашого стану та вирішити, які заходи вживати. Припиніть приймання препарату Парален® тим’ян-примула, еліксир, у разі появи будь-яких ознак підвищеної чутливості. Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Не відома. Будь-ласка, повідомте своєму лікареві, якщо Ви приймаєте або нещодавно приймали інші лікарські засоби, навіть ті, що відпускаються без рецепта. Термін придатності. 3 роки. Термін придатності (після першого відкриття флакона) – 6 місяців. Умови зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці, в оригінальній упаковці при температурі нижче +30 ? С Після першого відкриття флакона зберігати при температурі нижче +25 ? С не більше 6 місяців. Упаковка. 1 флакон по 100 мл (130,0 г), розміщений в картонній коробці.